DŮLEŽITÉ: PROSÍM VŠECHNY O HLASY PRO STMÍVÁNÍ... HLASUJTE ZDE

Prosím hlasy pro Roba... TADY!!! druhé kolo... už :D:D
A taky pro můj blog... TADY!!! tohle je důležitý... napište si... ráda hlasy oplatím...

Březen 2009

Nikki Reed

31. března 2009 v 15:18 | christina-cullen |  Herci
Život této mladé herečky je na její věk celkem pestrý. Jako malá byla stydlivá a "ležela" často v knížkách. Ve 12-ti letech se však dostala ke skupině děvčat, které nešly zrovna příkladem. Její do té doby hezký vztah s matkou začal skřípat a Nikki začla experimentovat s drogama, sexem a nějaké ty krádeže..

Catherine Hardwicke, umělkyně, která se chtěla stát režisérkou a spisovatelkou, dlouho randila se Sethem Reedem a po rozdělení přišla s Nikki styku. V roce 2002 začala s Nikki spolupracovat na scenáři filmu. Nejprve z toho měla vzniknout lehčí komedie, ale vznikla Třináctka, který byl napsán vlastně podle skutečné události, kterou Nikki prožila. Nikki a Catherine dokončily dílo během 6-ti dnů o zimních prázdninách.

Film je částečně rebelský, autobiografický, dramatický a zobrazuje divoký život dívky, která se stává ženou a navazuje vztah k drogám, sexu, krádežím.. Hlavní charakter Tracy, který ztvárnila Evan Rachel Wood, byl vlastně vytvořen podle Nikki, která hrála divokou, rebelskou holku, která jí ve skutečnosti "zkazila".

Nikki je velmi talentovaná a po celkem úspěšném filmu natočila další, například: Legendy z Dogtownu, Úkladná vražda a také si střihla roli v americkém seriálu The O.C.

Koncem roku 2008 můžete Nikki vidět po boku Kellana Lutze v novém filmu Twilight (Stmívání). Kde si Nikki zahraje postavu andělské upíří krásky Rosalie Hale.


Ashley Greene

31. března 2009 v 15:15 | christina-cullen |  Herci
Ashley Michele Greene je americká filmová herečka a modelka. Nejvíce ji proslavila role Alice Cullen ve filmu Stmívání.

Ashley se narodila v Jacksonville na Floridě Joe a Michele Greenovým.
Vyrůstala v Middleburgu a Jacksonvillu, pak odešla na Univerzitní křesťanskou školu, poté ještě na Wolfson High School, dyž byla v 10. třídě. V sedmnácti se odstěhovala do Los Angeles v Kalifornii zabývat se herectvím.

Má maldšího bratra jménem Joe, který bydlí stále se svými rodiči v Jacksonville.
Greeneová je dobrá kamarádka s herci z filmu Stmívání, s Kellanem Lutzem a Jacksonem Rathbonem.

Původně chtěla být Greeneová modelkou, ale bylo jí řečeno, že není dostatečně vysoká, a tak se měla prý spíše zaměřit na reklamy.
Po zahrání si v pár reklamách zjistila, že miluje herectví.

Přestože se její kariéra stále vyvíjí, hostovala již v mnoha populárních pořadech, jako například v Punk'd a Crossing Jordan, stejně jako v komerčních iPodeh. Greeneová si po velké přestávce zahrála ve filmu Stmívání, který byl natočen podle stejnojmenného bestselleru Sephenie Meyerové, jako upírka Alice Cullenová společně s Kellanem Lutzem, se kterým si zahraje i ve filmu Warrior.

Taylor Lautner

31. března 2009 v 15:13 | christina-cullen |  Herci
Taylor Lautner se narodil 12. února 1992 v Grand Rapids, Michigan, USA. Už jako malý projevoval určité nadání. V 6-ti letech začal dělat karate a ani ne o rok později začal vyhrávat ceny na různých turnajích. Poté byl pozván, aby trénoval u sedminásobného vítěze v karate, Mikea Chata a v 8 letech reprezentoval svou zemi a získal tři zlaté medaile. Kromě karate má rád i fotbal a baseball.

Ačkoli miloval karate, už v sedmi letech okusil hraní a to poté, co byl na konkurzu do role v reklamě na Burger King. Nakonec neuspěl, ale hrát ho bavilo a tak požádal své rodiče, aby ho v tom podporovali. Právě s rodiči objížděl různé konkurzy. Dokonce se kvůli synově snu přestěhovali do Los Angeles, kde měl větší šance. Od té doby začal dostávat různé menší roličky. Zahrál si např. v episodách My wife and kids (2001), Kalifornské léto (Summerland) (2004) nebo The Bernie Mac Show (2001). Také namluvil pár rolí v kreslených seriálech.

První větší úspěch přišel v roce 2005, kdy Taylor dostal roli ve filmu Dobrodružství Žraločáka a Lávovky. V témže roce účinkoval ve filmu Dvanáct do tuctu 2. Ovšem zatím největší úspěch mu přinesl film Stmívání (2008).


Kirsten Stewart

31. března 2009 v 15:10 | christina-cullen |  Herci
Kristen Stewart se poprvé představila širšímu publiku ve filmu Úkryt, v němž si zahrála s Jodie Foster. V roce 2006 natáčí horor bratří Pangových The Messengers, kde se objeví v titulní roli a zahraje si s Meg Ryan a Adamem Brody v romantickém komediálním dramatu scénáristy a režiséra Jonathana Kasdena In the Land of Women.

Roku 2004 ztvárnila jednu z rolí televizního filmu Speak z produkce Showtime, který si při své premiéře na filmovém festivalu Sundance v roce 2004 získal velkou přízeň filmové kritiky. Následující rok se objevila v dramatu Fierce People režiséra Griffina Dunnea, (který měl premiéru na letošním festivalu Tribeca) a ve filmu Zathura: Vesmírné dobrodružství, kde si zahrála starší sestru šestiletého Dannyho a desetiletého Waltera. Film vypráví o tom, jak Danny, zamčený v temném a strašidelném sklepě, objeví starou deskovou hru Zathura. Když se mu nedaří přimět bratra Waltera, aby si ji zahrál s ním, začne hrát sám. Už od prvního tahu je však jasné, že Zathura není jen tak obyčejná hra...

Mezi její další filmy patří Chyťte tu holku, Undertow, Cold Creek Manor a Životní jistoty.

Zazářila také ve dramatu Útěk do divočiny (into the wild/2007)kde si střihla roli mladé "hippísačky" Tracy Tatrové. Její výkon ve filmu sklidil velký úspěch a dobré ohlasy u kritiků.

Od 27.11.2008 jí můžeme vidět ve filmu Twilight (Stmívání) kde si zahraje jednu z hlavní role Isabellu Swanovou, která se vášnivě zamiluje do upíra Edwarda Cullena (Robert Pattinson).

Ale jak už to u Kristen bývá nejsou to zdaleka poslední filmy, které točí. Těšit se můžeme už na další filmové trháky


Robert Pattinson

31. března 2009 v 15:05 | christina-cullen |  Herci
Robert Pattison se narodil v Londýně 13.5.1986, začal s herectvím ve svých teenagerských letech v Barnes Theater Company v Londýně. Zahrál si ve hře Macbeth v Old Sorting Office Arts Centre a zkoušel také modeling. V roce 2004 dostal malou roli v německé produkci filmu The Ring of the Nibelungs a objevil se ve filmu Jarmark marnosti (Vanity Fair) s herečkou Reese Witherspoon. Hrál také ve filmu The Woman Before in May (2005), ale těsně před premiérou byl nahrazen Tomem Rileyem.

A konečně - v roce 2005 byl vybrán do role mladého čaroděje Cedrika Diggoriho ve filmu Harry Potter a ohnivý pohár. Cedrik je student Mrzimoru v Bradavicích a Harryho rival. Bojují nejenom o pohár v soutěži tří kouzelnických škol, ale i o srdce Cho Changové.

Times Online ho nazval jako British Star of Tomorrow (Britská herecká naděje, Britská hvězda zítřka), také se říká, že je nástupcem Judeho Lawa. Robertův vzor je ale Jack Nickolson. Robert rád sportuje, má rád snowboarding, fotbal a lyžování. Kromě toho hraje na kytaru a klávesy.Teď si také zahrál ve filmu Stmívání ve kterém hraje upíra Edwarda....


Obsazení rolí v New Moon

31. března 2009 v 15:02 | christina-cullen |  Nový Měsíc-Film
Edward Cullen - Robert Pattinson
Bella Swan - Kirsten Stewart
Jakob Black - Tylor Lautner
Carlisle Cullen - Peter Facinelli
Esme Cullen - Elizabeth Reaser
Rosalie Hale - Nikki Reed
Jasper Hale - Jackson Rathbone
Emmet Cullen - Kellan Lutz
Alice Cullen - Ashley Greene
Aro Volturi - Ben Barnes
Caius Volturi - Jamie Campbell ???
Marcus Volturi - ???
Jane Volturi - Dakota Fanning
Heidi Volturi - Noot Sear

Zbytek rolí zatím nejsou jisté. Až něco najdu hned to tu dám.

Zatmění

30. března 2009 v 18:22 | christina-cullen |  Zatmění-Kniha
Seattlem otřásá série záhadných vražd a Belle znovu hrozí nebezpečí od záludné upírky, jež stále touží ji zabít. Uprostřed toho všeho se navíc musí rozhodnout, čemu dá přednost: lásce k Edwardovi, nebo přátelství s Jacobem. Edward je upír, Jacob vlkodlak. Jsou jako led a oheň. Společnou mají jen vzájemnou nesmiřitelnou nenávist. A ještě jedno rozhodnutí musí Bella učinit: má zvolit život, či smrt? Ale co pro ni znamená život a co je smrt?
Volterra

30. března 2009 v 16:31 | christina-cullen |  Města
Jo pro ty co neví kde je Voterra tak je v Itálii. A tady je pár obrázků:


Forks

30. března 2009 v 16:23 | christina-cullen |  Města
pár foteček:
Marcus Volturi

30. března 2009 v 16:14 | christina-cullen |  Volturiovi
Celé jméno: Marcus Volturi
Stav: Upír
Datum narození: 1000 před Kristem
Původně pochází z: Itálie
Barva vlasů: Černá
Barva očí: Upíří karmínově červená
Fyzický popis: Marcus má velmi bledou pokožku, která je skoro průsvitná. Je podobná cibulové slupce. Jeho vlasy jsou velmi dlouhé a černé jako uhel. Když se pohybuje, vypadá to, jako kdyby se vznášel.
Výjimečné nadání: Může vidět vztahy
Rodinní příslušníci: Vůdce Volturiových společně s Caiem a Arem.
Osobní historie: Jeden ze tří upírů z Itálie, kteří žili, jak to Edward popsal, velmi vzdělaný a civilizovaný život. Carlisle na ně narazil, když sám pátral po pravdě ohledně jeho přirozenosti. Ti italští upíři se snažili Carlislea odnaučit "jeho averzi k přirozenému zdroji potravy," ale neuspěli. Jejich podoba byla namalována v několika Solimenových malbách.
Marcus ztratil svou družku v bitvě. Tahle ztráta ho v průběhu století proměnila do apatické živé mrtvoly, jakou je dnes.
Když se Marcus poprvé setkal s Bellou a Edwardem, byl překvapen intenzitou jejich vztahu. Mentálně se podělil o tuto informaci s Arem a nikdy nepronesl jediné slovo.

Alec Volturi

30. března 2009 v 16:11 | christina-cullen |  Volturiovi
Stav: upír
Datum změny: neznáné, ale byl velice mladý - změněn společně s Jane
Barva vlasů: tmavě hnědá
Barva očí: upíří červená burgunská
Fyzický popis: Skoro identický (dvojče) s Jane
Speciální talenty: je to něco (dost silného)...
Rodinní příslušníci: sestra dvojče Jane.

Jasper Hale-Cullen

30. března 2009 v 16:09 | christina-cullen |  Cullenovi
Celé jméno: Jasper Whitlock Hale
Stav: upír
Datum narození: 1843
Datum přeměny na upíra: 1863 - bylo mu 20.
Původně pochází z: Texasu
Barva vlasů: medová blond
Barva očí: upírská/upíří zlatá/černá
Výška: 190,5 cm

Fyzická popis: svalnatý, ale štíhlý

Charakteristický rys: Schopný manipulovat emocemi lidmi okolo něj

Povolání: V současné době "na univerzitě"

Rodinní příslušníci: Oženěn za Alici - adoptivní člen rodiny Cullenů

Přezdívky: Jazz

Příčina přeměny: Maria

Koníčky: Zaujatý studentským úsilím

Rosalie Hale-Cullen

30. března 2009 v 16:07 | christina-cullen |  Cullenovi
Celé jméno: Rosalie Lillian Hale Cullen
Stav: upír
Datum narození: v roce 1915
Datum přeměny na upíra: roku 1933 - bylo jí 18.
Původně pochází z: Rochestr, New York
Barva vlasů: zlatá
Barva očí: upíří zlatá/černá
Výška: 175 cm

Fyzická popis: připomínající sochu, vypadá jako modelka, vlnité vlasy do půli zad.

Charakteristický rys: houževnatost

Povolání: v současné době "na univerzitě"

Rodinní příslušníci: Provdaná za Emmetta

Přezdívky: Rosy nebo Rose
Příčina přeměny: Carlisle Cullen

Koníčky: mechanické - vrtání se v autech

Auto: červený kabriolet BMW M3

Emmet Cullen

30. března 2009 v 16:04 | christina-cullen |  Cullenovi
Celé jméno: Emmett McCarty Cullen

Stav: upír

Datum narození: 1915

Datum přeměny na upíra: 1935 - dva roky po Rosalii - bylo mu 20.

Původně pochází z: Tennessee

Barva vlasů: tmavá, kudrnaté

Barva očí: upírská zlatá/černá

Výška: 195,5 cm

Fyzická popis: velký, svalnatý, hmotnosti jako vzpěrač, kudrnaté vlasy

Výjimečné nadání: síla

Povolání: student

Rodinní příslušníci: oženěn za Rosalii

Příčina přeměny: Carlisle Cullen

Záliby: soutěžení jakéhokoli druhu-rád se sází

Auto: červený džíp Wrangler

Esme Cullen

30. března 2009 v 16:03 | christina-cullen |  Cullenovi
Celé jméno: Esme Anne Platt Evenson Cullenová
Stav: Upír
Datum narození: v roce 1985
Datum přeměny na upíra: roku 1921 - bylo jí 26.
Původně pochází z: Columbus, Ohio
Barva vlasů: karamelová
Barva očí: upírská zlatá/černá
Výška: 167,5 cm

Fyzická popis: srdcovitý obličej, drobná, štíhlá ale zaoblená
Charakteristická rys: Schopnost vášnivě milovat

Povolání: Restaurování starožitností

Rodinní příslušníci: provdaná za Carlislea

Příčina přeměny: Carlisle Cullen

Koníčky: architektura a restaurování

Carlisle Cullen

30. března 2009 v 16:00 | christina-cullen |  Cullenovi
Celé jméno: Carlisle Cullen

Stav: upír

Datum narození: čtyřicátá léta sedmnáctého století

Datum přeměny na upíra: po roce 1663 - bylo mu 23

Původně pochází z: Londýn, Anglie

Barva vlasů: blond

Barva očí: upírská zlatá/černá

Výška: 188 cm

Fyzická popis: velmi pohledný, jako filmová hvězda

Výjimečné nadání: soucit

Povolání: doktor medicíny

Rodinní příslušníci: oženěn za Esme. Považuje Edwarda, Rose, Emmetta, Alici a Jaspera jako své "děti."

Přezdívky: Stregoni Benefici

Příčina přeměny: bezejmenná

Koníčky: medicína - může lehce odolat lákadlu lidské krve
Auto: černý Mercedes S55 AMG

Jane Volturi

30. března 2009 v 15:57 | christina-cullen |  Volturiovi

Celé jméno: Jane

Stav: Upír
Původ z: Voltera, Itálie
Barva vlasů: Tmavě hnědá
Barva očí: Upíří karmínově červená
Výška: Dosti malá (vypadá jako dítě)
Fyzická popis:Velmi drobná se splihlými, světle hnědými vlasy střiženými nakrátko. Spíše štíhlé a oboupohlavní s obličejem příliš krásným na chlapce. Má velké oči, plné rty a hlas jako dítě.
Její schopnosti:umí způsobit bolest myšlenkami
Rodina: Dvojče - bratr Alek
Osobní historie: Volturiovi měli zálusk na Jane a Aleka, ale čekali dokud nebudou starší, aby je přeměnili. Když je vyděšení lidé chtěli upálit na hranici, Aro byl přinucen přeměnit je, přestože byli pořád ještě mladí.


Aro Volturi

30. března 2009 v 15:54 | christina-cullen |  Volturiovi
Aro Vulturi
Jméno: Aro Volturi
Datum narození: někdy kolem 1000 př n. l.
Místo výskytu: Volterra (Itálie), královské město
Záliby: Sbírání unikátních upírů, poznávání nevšedních zážitků
Povolání: Čtenář myšlenek, dohlížitel nad upírskými pravidly
Stav: upír


Alice Cullen

30. března 2009 v 15:49 | christina-cullen |  Cullenovi
celé jméno: Mary Alice Brandon Cullen
Věk: navždy 19 let
Barva vlasů: černá
Barva očí: černá/zlatá
Co dělá: studuje střední školu ve Forks
Její stav: upírka
Její nadání: dokáže mít vize budoucnosti
Datum narození: asi kolem roku 1901
Přeměna v upíra: někdy ve 20. letech 20. století bylo jí 19
Původně pochází z: Biloxi, Mississippi
Výška: 147,5 cm
Její popis: velmi malá, hubená, podobná elfovi, jemné rysy, krátce zastřižené vlasy rozcuchané všemi směry
Sourozenci: sesta Cynthia(za jejího života), nevlastní sourozenci: Jasper, Rosalie, Emmet a Edward Cullenovi
Rodina: manžel-Jasper Hale (adoptivní člen rodiny Cullenů), Otec- Carlisle Cullen(adoptivní), Matka- Esme Cullen(nevlastní)
Její láska: Jasper Hale
Kdo ji přeměnil: pracovník pro duševně choré- jméno neznámé

Bella Swan

30. března 2009 v 14:50 | christina-cullen
Datum narození: 13. září 1987
Místo narození: Forks, Washington, USA
Barva vlasů: hnědá
Barva očí: čokoládově hnědá
Výška: 162,5cm
Váha: asi 52 kg
Stav: člověk později upír
Charakteristické rysy: "magnet na nehody a katastrofy"
Povolání: studentka, pracuje v obchodě se sportovními potřebami
Rodina: matka- Renné Dwyer
otec- Charlie Swan
Auto: červený nákladáček Chevy pickup 1953 a spravený motocykl
Její láska: Edward Cullen